مدیر اداره نظام مهندسی ساختمان کهگیلویه و بویراحمد

رویه فعالیت مدیر اداره نظام مهندسی ساختمان کهگیلویه و بویراحمد برای به وقوع پیوستن هدف ها بافت فرسوده گچساران

آزمون نظام مهندسی 

تحلیلی نظام مهندسی , مدیر و بعضا اعضاء هیئت مدیره اداره نظام مهندسی ساختمان کهگیلویه و بویراحمد ضمن دیدار از بافت های فرسوده گچساران با مسئولان مسکن و انقلاب اسلامی و سازمان بافت های فرسوده این شهرستان به اعلام کرد و گو پرداختند . به نقل از بویرنیوز در اولِ این دیدار مدیر بافت فرسوده گچساران اظهار داشت : امداد به بافت های فرسوده گچساران در شهریور ۹۴ ثبت و بیان شد که فورا در مهرماه مقدمات فعالیت آماده و نسبت به آگهی و عملیاتی کردن این طرح مبادرت شد . 


عمادی اذعان کرد : بنیاد مسکن متولی با اهمیت این پروژه است و در کنار ما اداره نظام مهندسی ساختمان استان و شهرداری گچساران هم همیاری دارا هستند . 


untitled - 1 


او بابیان این که تخریب منزل ها بنیاد مسکن مجانی انجام می‌دهد , اظهار‌کرد : وام ها خیر و خوبی اختصاص یافته و با دقت به نظر محدودیت زمان درین طرح مقتضی است که مردمان نسبت به حضور و کمپانی درین طرح مبادرت نمایند . 
مدیر اداره نظام مهندسی ساختمان کهگیلویه و بویراحمد 


مدیریت اداره نظام مهندسی ساختمان کهگیلویه و بویراحمد در بازدید از طرح نوسازی بافت فرسوده گچساران اظهار داشت : این طرح فرصتی کم مثل در سوی جهش اقتصادی و ارتقا مرحله معاش ساکنان این بخش ها است و بدون شک دست کم دستاورد آن ارتقاء ضریب امنیت و آسایش خاطر مردمان این شهرستان خواهد بود . 


احمد رضا شمسی با اشاره به مخاطرات نهفته بافت های فرسوده و کیفیت زیر معاش مردمان این بخش ها , تصریح کرد : این پروژه تحت عنوان طرح پایه , ‌ جهت برون رفت مردمان مستقر دراین قبیل بافت های فرسوده از بن بست توسعه و گسترش شهری و رفاه اجتماعی با نظر دست کم بضاعت و توان قشر بومی آن شهرستان پیگیری , ‌مصوب و اجرایی شده‌است که یقیناً موفقیت اجرای طرح جز با عملکرد و همیاری دستگاه های اجرایی و نظارتی قابلیت و امکان پذیر نخواهد بود . 


شمسی از مهمترین عوامل اثر گذار در ارتقاء تقاضا و استقبال عمومیت مستقر در بافت های فرسوده را آگهی به موقع و ارتقا تراز آگاهی مردمان از مزایا و محاسن طرح مذکور دانست و ضمن تشکر از زحمات متولیان دستور , ‌تلاش زیاد در آگهی همگانی را رویه کاری برای ارتقا هدف در پیگیری درخواست کنندگان دانست . 
مدیر اداره نظام مهندسی ساختمان استان با اشاره به مفادی از ماده ۳۳ ضابطه نظام مهندسی ساختمان , انگیزه طراح از طرح این پروژه را چیزی جز حق تقدم های متبوع این ماده رسمی ندانسته و تاکید کرد : نیل به هدف ها متبوع این طرح جز با تمکین به رعایت مفاد قانون ها ملی ساختمان محقق نخواهد شد . 


او با اشاره به این‌که اداره نظام مهندسی ساختمان کهگیلویه و بویراحمد سوای از نظر های دنیوی در پروسه اجرای این طرح , ‌ آمادگی خویش را جهت همیاری تخصصی خویش در کنار دیگر متولیان اعلام داشته , خاطر نشان کرد : این اداره همچنان تحت عنوان جامعه ای کارشناس و تاثیر گذار بر تعهدات و قسم اخلاقی خویش در ارائه سرویس ها با صرفه به شهروندان عزیز پایدار خواهد بود . 


این مسئول ضمن بازدید از ساختمان های در اکنون احداث درین بافت ها بر لزوم رعایت قوانین و اصول ایمنی به ویژه در پروسه تخریب و اجرای بنا نگبهان تحت عنوان حتمی ترین و حق تقدم دار ترین اقدامات به سوی تامین امنیت محیط فرسوده پیرامونی , ‌ تیتر داشت : به جهت ارتقاء کیفیت ساخت و سازها با همیاری سازمان کل رویکرد و شهرسازی استان , ‌بازدید کمیته آنالیز عالیه ( مسئله ماده ۳۵ ضابطه نظام مهندسی ساختمان ) از بافت های فرسوده را تحت عنوان محاسبه دوچندان در امر فعالیت قرار خواهد بخشید . 


پیرو حمید اسکندر عضو هیئت مدیره اداره نظام مهندسی ساختمان استان با اشاره به وظیفه های نظام مهندسی در بافت فرسوده که تهیه و تنظیم نقشه های اجرای متناسب با بافت و همینطور آنالیز بر اجرای درست آنهاست افزود : در دست گرفتن دوباره و تصادفی بعداز بررسی اول هفته های اجرا و همینطور تشکیل کارگروه های محاسبه عالیه در بافت فرسوده می‌تواند بعنوان راه و روش شغل های تکمیلی بهبود سرویس ها نظام مهندسی در بافت فرسوده گچساران باشد . 


دکترکهزادی هم با اشاره به اهمیت این طرح برای ارائه گنجایش ها و صورت توانمد فرزندان این دیار به بقیه نقاط مرزوبوم ابلاغ داشت : کهگیویه و بویر احمد تحت عنوان پایلوت برای اجرایی شدن این طرح در گستره کشور ایران اسلامی تعیین شده و استفاده از این مجال کم مانند علاوه بر اقدامی به یادماندنی برای نسل های آن گاه , معرفی هدفمند استان را در ادامه خواهد داشت . 


نایب مدیر دوم اداره نظام مهندسی تصریح کرد : بعضی ها به دلایلی از قبیل شم وابستگی خل وچل بدین بافت ها و یا این که اقدامات خلافکارانه , دوست دارا‌هستند این بخشها فرسوده به همین صورت به اکنون خویش رها شود و بایستی در‌پی تدارک طرح ها و الگو هایی باشیم که شم متانت و وابستگی خاطر را برایشان به‌وجود آوریم . 


او اعلام کرد : بایستی ببینیم بسط استوار , پدافند غیر برهان , مساله شهری و زیست محیطی و دلخواه سازی روش های دسترسی و استفاده معلولان به چه نحوی تبیین شده‌است .